Na czym polega sprzedaż gotowych spółek?

Często procedura rejestracyjna kojarzona jest z czasochłonnym oraz długotrwałym procesem rejestracyjnym. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się sprzedaż gotowych spółek. Na czym ona polega?

Ten sposób założenia firmy znacznie przyspiesza czas wejścia na rynek. W przypadku zakupu gotowego podmiotu wszelkie formalności trwają tylko kilka godzin.

Na polskim rynku powiększa się grono firm, które świadczą usługi związane ze sprzedażą gotowych spółek. Przed wyborem odpowiedniego biura do współpracy warto przeanalizować ofertę spółek dostępnych w sprzedaży.

Co zrobić, aby bezpiecznie kupić spółkę? Najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z firmą cieszącą się dobrą opinią wśród przedsiębiorców.

Jaką spółkę kupić? Odpowiednią formą dla przyszłego przedsiębiorcy jest zakup spółki z czystą historią gospodarczą. Oznacza to, że dany podmiot nie był prowadzony oraz nie ma żadnych zobowiązań wobec wierzycieli. Taka spółka jest w pełni przygotowana do podjęcia działalności, posiada kompletną dokumentację oraz szeroki zakres PKD.

Nabywca gotowej spółki może bezpiecznie rozpocząć prowadzenie firmy bez obaw, że podjęta działalność może okazać się nielegalna.